Beden Tipine ve Ruhunuza Göre Gelinlik Seçiyoruz

Beden Tipine ve Ruhunuza Göre Gelinlik Seçiyoruz
27 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 148 kez okundu.

 

Rüya gün fazla yaklaşmadan, hayalinizdeki gelinliği birlikte oluşturalım..
İyi Bir Gelinlik
Keza hoş keza de sıcacık bir gelin olmanın sırrı, modanın size dayattıklarını yok; karoser tipinize en uygun olan gelinlik modelini ve kumaşı seçmenizde saklı. Bu Nedenle vücudunuzun kusurlu yanlarını gizleyip güzel yanlarını öne çıkarabilirsiniz. Acilen hangi alıcı vücuda sahip olduğunuzu belirleyin.

Armut Vücutlu Gelinler

Marilyn Monroe ve Jennifer Lopez gibi kadınlar armut tipi kadınlardır. Armut tiplerin daha ince belleri, dairesel kalçaları vardır. Alınan kiloların vücudun daha alçak bölümünde toplanma eğilimi vardır. Armut herif vücutlar daha gelenekseldir çünkü bayan vücudu yüzlerce yıl baştan başa doğurganlığını gözetmek ve için evrilmiş ve hamilelik için defalarca vücutta yağ toplamaya çalışmıştır.
Kalçanızı vurgulayacak kuytu ve süslü modellerden, belinizi daha da ince gösterecek kemerli modellerden ve saten gibi dökümlü kumaşlardan kaçının. A şeklinde basenden aşağıya genişleyen şişmiş etekler bütün size tarafından. Oysa eteklerin kabarık olması için gelinliğe ekleme yapmaya lüzum yoktur.
Dikkati kalçaya çekmemek için, vücudunuzun üst kısmına oturan süslü, işlemeli korseler inanılmaz bir seçim olacaktır.

Küçük bir tüyo: V yaka modellerden kaçının.

Kum Saati Vücutlu Gelinler
Özellikler: Orantılı bir vücuda sahipsiniz. Omuzlarınız basenlerinizle, göğüsleriniz kalçalarınızla yakın ölçülerdedir.

Ne stil gelinlik giyseniz yakışacak türden bir vücuda sahip olduğunuz için cesaret gerektiren sırt dekolteleri, kalçaları öne çıkaran dar modelller seçmenizde bir sakınca değil. Düz bir karına sahipseniz, bel altını vurgulayan ya da sizi ince ve uzun gösterecek boru modelleri deneyebilirsiniz. Gizlenmesi gereken bir yanınız olduğunu düşünüyorsanız dantel ve boncuk işlemeli gelinliklere başvurabilirsiniz.
Gelinlikte mertçe kullanacağınız her detaylar sizde büyüleyici duracaktır. Uzun bir balık kuyruğu sırt dekoltesiyle birleştiğinde müthiş bir görüntü ortaya çıkar. Biçimli vücudunuzu öne çıkaracak, bele oturacak bir gelinlik seçin. Düz grek tipi gelinlik modelinden kaçının.

Küçük bir tüyo: Düz grek tipi modellerden ve yüksek yakalı gelinliklerden kaçının.

Elma Tipi Vücutlu Gelinler
Özellikler: Göğüs ve kalça, bel ile yakın ölçülerdedir. Vücudun üstü kısmı daha alçak kısmına göre daha geniştir. Karın bölgesi kilo almaya meğillidir.

Aşağı dürüst genişleyen eteklerden kaçınmalısınız. Karın kısmında dantel, belinizi olduğundan daha kalın gösterecektir. Karın ve bel bölgesine uyarı çekmeyecek gelinlik modellerine yönelin. Sert ve kalın kumaşları seçim edin. Gösterişli bir göğüs dekoltesiyle vücudunuzun güzel yanlarını sergileyebilirsiniz. Derin V yaka gelinlikler size yerinde. Oysa yuvarlak yakalardan uzakta durun.
Size yerinde etek modeli, tek parça kulptan açılımlı A tipi gelinliklerdir. Yukarıdan aşağıya daralan, belden şişkin gelinliklerden, kalçanızı ve karnınızı vurgulayan işlemelerden kaçının.

Minik bir tüyo: Balon eteklerden, likralı ve saten kumaşlardan, kuyruklu eteklerden ve yuvarlak yakadan kaçının

Dikdörtgen Ceset Tipli Gelinler
Gövdenin üstteki kısmı, kalçalar ve bel az kalsın benzer genişliktedir; bel kıvrımında göze çarpan bir belirginlik yoktur.
Karoser Özellikleri: Bel, kalça ve göğüsler birbirine yakın ölçülerdedir.

İdeal Gelinlik: Belin bariz olmaması dıştan oldukça ideal ölçülere sahipsiniz. Amacınız bel bölgesini vurgulamak olmalı. Bunun için omuzunuzu geniş gösterecek gemici yaka, belinizi daha ince gösterecek kuşaklı ya da kemerli modeller ya da uçuşan etekler sizin için fazla ideal olacaktır. Bel bölgenizi mümkün olduğunca sade tutarsanız gelinliğin öteki bölgelerinde dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Küçük bir tüyo: Vücudunuzu saran kumaşlardan, düşey modellerden kaçının

Atletik Vücut tipli Gelinler
Özellikler: Geniş omuzlara, bakımlı kalçalara ve küçük göğüslere sahipsiniz. Beliniz çok görünür yok. Kilo alma probleminiz artı yok.

Vücudunuzu sergileyecek gözü kara gelinlik modellerini denemenizde sakınca yok. Ancak, omuzlarınızın genişliğini kalçanızla dengede tutmak için, omuzlarda işlemeli yakalardan, omuzları vurgulayacak aksesuarlardan uzaktan durun. bunun dışında vücudunuz birçok gelinlik modeli için yerinde. Kişisel zevkinize, evleneceğiniz mevsime göre değişik gelinlik modelleri deneyebilirsiniz.

Minik bir tüyo: Giydiğiniz her gelinliğin içinde oldukça fit duracaksınız ama fazla adaleli bölgeleriniz varsa bu bölgeleri kapatmak isteyebilirsiniz. Gemici yaka ve derin dekoltelerden kaçınmalısınız.

Etiketler:

Beden Tipine ve Ruhunuza Göre Gelinlik Seçiyoruz Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Faydalı bilgi için teşekkürler

Sayfa başına git