Evde Saç Rengini Açma Yöntemleri

Evde Saç Rengini Açma Yöntemleri
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 285 kez okundu.

Saç rengi açmak kişilerin kendi müdahalesine pek de izin vermemektedir. Çünkü saçların yanma olasılığı yüksektir. Bu sebeple saç açtırmak isteyenler genellikle kuaför deneyiminden yararlanmaktadırlar. Saçın açılması çok kritik bir noktayı oluşturmaktadır.

 

Saç rengini açmak için kullanılmak üzere malzeme seçiminde bazen tek bir açıcı ile işlem uygulanmakta bazen de açıcı ile renk karışımı sağlanmaktadır. Çünkü her saç rengi birbiri ile farklılık göstermektedir. Bu sebeple örneğin A rengi saça uygulanan açıcı B renginde bir saça uygulandığında aynı sonuca ulaşmayı garanti etmemektedir. O nedenledir ki saç açmak her daim saçın uç kısımlarından başlar ve yavaş yavaş saç diplerine doğru çıkar.

Saç dipleri saç uçlarına göre bir kat daha fazladan açılmaktadır. Saçın uç kısımlarından uygulamaya başlamak saçın açıcıya verdiği tepkiyi ölçmek açısından geç kalınmış müdahale yerine daha erken müdahaleye olanak tanımaktadır. Kuaföre fazla harcama yapmak istemeyen kişiler saç renklerini evde açmaya yönelmektedirler. Bunun için piyasa da satışta olan açıcılar kullanılabileceği gibi daha uygun fiyatta farklı bir ürün de kullanılabilir.

 

Evde Saç Rengi Nasıl Açılmalıdır?

Oksijenli suyun pamuğa dökülerek saç rengini açmak mümkündür. Yine evde saç rengi açma işlemine saç uçlarından başlanması gerekmektedir. Yalnız unutulmamalıdır ki oksijenli su ile yapılan uygulama da saç güneş gördüğünde daha da çok açılacaktır.

 

Kuaförde kullanılan saç açıcı tozlardan saç renginize uygun yüzdeliklerine göre alabilirsiniz. Oryal seçiminizi de aynı şekilde saç renginize göre belirlemeli, ona göre uygulamalısınız. Saçınız ısınacaktır, saçınızın yanmaması için sürekli kontrol etmeniz gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git