Kıvırcık Saçlar için Bakım Önerileri

Kıvırcık Saçlar için Bakım Önerileri
29 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 125 kez okundu.

Kıvırcık saçların bakımı da şekil vermesi de zordur. Düzleştiriciler ara sıra imdadımıza yetişse de, ıslak havalarda bahşedilen şekli korumak zordur. Bu gibi şikayetleri olanlar için küçük teferruat, ve size asistan olacak öneriler aşağıdaki yazımızda  !

Ahenkli şekil verilen kıvırcık saçlar bi vakit daha sonra canlılığını ve parlaklığını yitirir. Bu yüzden kıvırcık saçlara düzenli bakım yaptırmak gerekir.Kıvırcık saçların beslenmesi ve nemlenmesi gereklidir. İster yağlı, ister kuru olsun önemli olan saç tipinize uygun şampuan kullanmaz önerilir. Olabildiğince bitki veciz şampuanlar kullanmaya itina gösterin. Bitki özlü şampuanlar kıvırcık saçların elektriklenmesini ve aşınma düzeyini azaltır. Diğer bir önemli nokta ise şampuan ve saç kremini kullanım sırasıdır. Düz saçlar önce şampuanı daha sonra saç kremini uygular. Ancak kıvırcık saçlar için bu doğru değildir. Önce saç kremini uygulanmalı ve saçın nemin arttırılmalıdır. Son olarak da, en önemli öğe saçların canlı kalmasını ve parlak görünmesini sağlamaktır. Bunun içinde saçları soğuk suyla durulamak gerekir.

Etiket Saç Bakımı kıvırcık saç bakımı kıvırcık saça nasıl şekil verilir kıvırcık saçlar niçin kabarır saçlara nasıl şekil verilir kuru saçlar için bakım kabarık saçlar nasıl düzelir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git