Limon ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Limon ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır?
9 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.067 kez okundu.

Regl dönemi geciken kadınlar gebelik şüphesi duyabilmektedir. Gebelik hakkında kesin sonuçlar almak için kan testi yapılması gerekmektedir Fakat bazen kişiler kan testi yerine daha ilkel yöntemler ile gebelik sonuçlarını öğrenebilmektedir. Gebeliği öğrenmek için kullanılan yöntemlerden biri de limon ile yapılan testlerdir.

limon-ile-gebelik-testi-nasil-yapilir

Limon Testi Nasıl Yapılır?

Öncelikle idrarınızı temiz ve şeffaf bir kap içerisine almanız gerekmektedir. Limonu idrarınızın üzerine damlatmanız gerekmektedir. Limon testi için yaklaşık yarım adet limonun sıkılması gerekmektedir. Cam ya da şeffaf bir kap olması idrardaki değişmelerin görülmesi için gereklidir. Eğer limonun idrar içerisine söktüğünü fartettiyseniz gebelik şüpheniz olabilmektedir. Limon tortuları idrarın üzerinde kalıyor ise bu durum gebe olmadığınızı göstermektedir.

Limon ile yapılan kür çoğu hamile kadın üzwerinde denenip olumlu sonuçlar alınabilsede %100 sonuçların alınması mümkün değildir. Bu nedenle yanıltıcılık payı olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Gebelik hakkında kesin sonuçlara ulaşabilmek için en kısa süre içerisinde kan testi yaptırmanız gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Gebelik testinde karbonat gibi farklı yöntemler de denenebilmektedir.

Etiketler:

Limon ile Gebelik Testi Nasıl Yapılır? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. sahne perdesi dedi ki:

  kara düzen koca karı yöntemleri en iyisi

 2. oktay dedi ki:

  Merhabalar hamilelik ve öncesi beslenme hakkında bir kaç yazı yazdım burada paylaşmak istedim.
  Kaynak olarak
  Hamilelikte Sağlıklı Beslenme(Allan Walker) kitabını kullandım.Siteyi ziyaret etmek isteyen Annelik ve Beslenme kategorisi için buraya tıklaya bilir
  Bunun haricinde gelen diyet bilgileri içinde Anasayfaya bakabilirsiniz. Oradaki yazıların bir çoğunu da biyolog olarak kendi bilgim ve ek kaynaklar ile yazdım. Şifalı bitkiler kısmı ise internetten derlemedir

Sayfa başına git