Mide Gazına Ne İyi Gelir?

Mide Gazına Ne İyi Gelir?
12 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 461 kez okundu.

Mide gazı, insanlarda çok fazla şikayete neden olan ve ağrılı bir süreç yaşatan bir rahatsızlık durumudur. Birçok farklı sebebe bağlı olarak ortaya çıkan mide gazı, ağrı, şişkinlik ve hazımsızlık gibi semptomları tetiklemektedir. Tüm bu sorunları yaşamak istemeyenler ve çözüm arayanlar için mide gazına ne iyi gelir?

 

Mide Gazına Neden Olan Faktörler

 • Yanlış beslenme veya bazı gıdaların karbonhidratlı ve kuru gıdaların tüketimi.
 • Aşırı şekilde hava yutma sorunu.
 • Düzensiz beslenme ile birlikte hazımsızlık problemi.
 • Mide veya bağırsakta yaşanan başka bir sağlık problemi.
 • Aşırı stres ve gerginlik.
 • Kullanılan bazı ilaçlar.

Mide Gazı İçin Çözüm Önerileri

Son derece sıkıntılı bir süreç yaşatan mide gazı problemi için yapılacak olan bazı önlemler bu rahatsızlığın yatışmasına yardımcı olacaktır. Peki, mide gazı nasıl geçer?

 

İlk olarak mideyi rahatlatan bitki çayı çeşitlerini denemeniz iyi olacaktır. Midedeki gazın atılarak midenin rahatlamasını sağlamaktadır. Nane çayı içmek özellikle sakinleştirici ve ağrı kesici etkisi ile bilinirken mide yanmasını ve gazını büyük ölçüde azaltmaktadır. Papatya çayı da mide mukozasına etki ederek gaz şikayetlerini hafifleten bir içecektir. Papatya çayına arzuya göre limon suyu da eklenerek tüketilebilmektedir.

 

Ilık süt veya yoğurt tüketmekte mide gazı şikayetlerinin en iyi çözüm yöntemlerindendir. Midenizi rahatlatarak asit dengesinin de nötralize olmasını sağlamaktadır. Bu şekilde sindirim sisteminizi tamamen rahatlatacaktır. Doğal malzemeleri doğru şekilde kullanarak mide gazının neden olduğu şikayetleri siz de azaltabilir ve hatta tedavi edebilirsiniz.

Etiketler:

Mide Gazına Ne İyi Gelir? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. jaluzi perde dedi ki:

  talcid diye bir ilaç vardı eskiden dedem kullanırdı.

 2. ELFDaily dedi ki:

  şahsen bende çok olan bi durum bu durumdan kurtulmak için bu makaleyi okuyun gerçekten işe yarayabilir

Sayfa başına git