Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Öksürüğe Ne İyi Gelir?
30 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 470 kez okundu.

Öksürük çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Öksürük kendisini göstermesi ile birlikte kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Peki öksürüğe ne iyi gelir? Öksürük için bitkisel çözüm yolları mümkündür. Bunlardan ilki karabiber çayıdır. Karabiber balgam akışını hareketlendirmektedir. Karabiberin bal ile karıştırılarak kullanılması ile öksürük etkisini kaybetmektedir. Öksürük için bir başka bitkisel çözüm ise kekik ve bal karışımıdır. Kekik ve bal karışımı özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarına iyi gelmektedir. Dolayısı ile öksürüğü de geçirme konusunda etkilidir. Öksürük ilaçlarının ham maddesinin kekik olması nedeni ile kekiğin öksürük konusunda ne kadar etkili bir bitkisel çözüm olduğu bilinmektedir.

Öksürük için bir başka çözüm yolu ile limon, karabiber ve tuz karışımıdır. Bir limon dörde bölünür ve parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz dökülür. Bu şekilde tüketildiği takdirde öksürüğe oldukça iyi gelmektedir. Ilık süt ve bal karışımı da öksürük için oldukça etkilidir. Bu karım ile hastanın boğazı oldukça rahatlayarak öksürük şikayeti tamamen geçmektedir. Badem ve portakal suyu karışımı ise öksürüğü tamamen kesecek bir yöntemdir.

Öksürüğün geçmesi için birçok yöntem kullanılmaktadır. Öksürüğe özellikle ballı karışımların iyi geldiği bilinmektedir. Balın ılık bir süt ya da su ile tüketilmesi ile boğazda oluşacak gıcık ve öksürüğe iyi gelmektedir.

Etiketler:

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. sahne perdesi dedi ki:

    3 aydır geçmeyen bir öksürük var deneyeceğim

Sayfa başına git