Saçın Hızlı Uzaması İçin Doğal Olan Yöntemler

Saçın Hızlı Uzaması İçin Doğal Olan Yöntemler
19 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 156 kez okundu.

Uzun saçlar özellikle çoğu bayanın tercihidir. Saç kişinin en önemli aksesuarıdır. Bu yüzden düzgün, sağlıklı ve uzun saçlar daha çok tercih edilmektedir. Bazı saç uzatma yöntemleri bulunmaktadır.

 

Saçın Hızla Uzaması İçin Hangi Doğal Yollar Bulunmaktadır?

Öncelikle saçta vitamin eksikliği bulunmamalı ve saç bakımı özenerek yerine getirilmelidir. Bunun için mutlaka haftada en az bir kez saç bol vitamin içeren kremlerle yıkanmalı ve saç derisinin aşırı kuru kalması engellenmelidir.

 

Saçın hızla uzaması saçın sağlıklı olmasına bağlıdır. Çok kolay kırılan saçlar hızla büyümez. Bu yüzden saçları hindistan cevizi yağı, limon, jojoba yağı ve zeytinyağı gibi doğal maddeler kullanarak maske yapmalı ya da bu maddeleri içeren krem ve yağlar saçlara uygulanmalıdır.

Saçlar kesinlikle düzenli olarak taranmalı ve baştaki kan akışı hızlandırılmalı. Saçlar mümkün olduğunca fön makinası ile kurutulmamalı, saç kurutma makinesi ya da havlu yardımıyla nemi alınıp kurumaya bırakılmalıdır. Fön makinası ile saç kurutmak, saç derisini kurutmakta ve saçın uzamasını engellemektedir.

 

Saça çeşitli saç maskeleri uygulayarak uzaması hızlandırılabilir. Örneğin patates suyu, yumurta sarısı ve baldan oluşan karışım saça sürüp 2 saat bekletildiğinde saçın hızla uzaması ve sağlıklı kalmasına yardımcı olduğu görülmektedir.

 

Saçın hızla uzaması için saçlar sirkeli su ile durulanabilir. Ayrıca haftada iki üç kez saçlara üzüm çekirdeği yağı sürmek de saçın uzamasına yardımcı olacaktır. Palmiye yağı da saçı hızla uzatmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git